Четвер, 02.05.2024, 00:43
Вітаю Вас Гість

...



Історія бібліотеки села Красносілля

У центрі мальовничого села Красносілля в приміщенні Красносільської сільської ради знаходиться публічно-шкільна бібліотека. Історія створення цього закладу бере свій початок у далекому 1953 році.

Молодь села, хоч жилося тоді  досить бідно, любила пісню і щире, веселе слово. Ще до колективізації в одній із хат організували «Просвіту». Там збудували сцену, зробили декорації і ставили виставу «Мартин Боруля». Пізніше з тих хат, господарі яких були вивезені на Сибір, збудували сільський клуб. Завідував клубом Пилип Гуменюк. В одній з кімнат знаходилась бібліотека. Вечорами Микола Гуменюк грав на гармошці. Микола Власюк робив дерев’яні драпаки, Фаїна Кур’ят шила на швейній машинці до них стрічки, і виходили босоніжки. Багато дівчат в саморобних босоніжках-драпаках виглядали свою долю.

У клубі збиралась молодь, співали, танцювали, читали книги, готувалися до вистав. Вистави «Наталка-Полтавка», «Сватання на Гончарівці», «Назар Стодоля», «Лимерівна» бачили і односельці, і жителі інших сіл.

В 1953 році на роботу в село приїхала Євчук Євгенія Логвинівна, яка стала першим бібліотекарем Красносілької бібліотеки. Євгенія Логвинівна допомагала готуватися до вистав і таким чином популяризувала літературу серед населення. Проживала бібліотекарка на квартирі Гуменюк Лукії Петрівни, товаришувала з Додчук Ніною Володимирівною.

З 1957 по 1967 рік бібліотекарем в селі Красносілля працює Демчук-Степанюк Марія Володимирівна. Приміщення бібліотеки знаходилося в пристосованому приміщенні сільського клубу.

Це була кімната площею 20 м2. В бібліотеці нараховувалося до однієї тисячі примірників літератури з різних галузей. Література була розташована на лавках і розміщена стосами. Важко було знайти потрібну книжку, бо ці стоси обвалювалися.

Починаючи з 60-х років Красносілля майже повністю перебудувалося. Забруковано, а пізніше заасфальтовано центральні і деякі бічні вулиці. Побудували приміщення загальноосвітньої школи, дитячого садка, сільської ради, тваринницької ферми, а пізніше, в 1977 році – Будинок культури.

У 1969 році було надано інше приміщення для бібліотеки, яке складалося з двох кімнат. Ці кімнати знаходились в будівлі сільської ради. Були придбані стелажі, на яких література розміщувалась по відділах. Це значно покращило роботу бібліотеки. Був складений алфавітний каталог, який допомагав в полегшенні роботи. Для пропаганди сільськогосподарської літератури було створено пересувну бібліотеку на тваринницькій фермі – це допомагало ознайомити тваринників з передовими методами роботи в тваринництві. Проводилися бібліографічні огляди сільськогосподарської літератури. Систематично відбувалися  літературні вечори до вшанування пам’яті Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, з участю учнів місцевої школи.

Була проведена зустріч із земляками - канадцями, які приїжджали у своє рідне село Красносілля. На пам'ять про їхню зустріч жителі села подарували для гостей «Кобзар» Т. Шевченка і вишитий український рушник. Ці дарунки канадці отримали зі сльозами на очах і раділи цій зустрічі на своїй рідній українській землі.

З 1967 по 1971 рік у бібліотеці працювала Шишка Марія Хомівна.

З 1971 року по 1982 рік – Тодосієва Анелія Іванівна.

Коли було побудовано Будинок культури у 1977 році, бібліотеку перенесли у нове приміщення. У Будинку культури було виділено дві світлі, просторі кімнати для бібліотеки. Це значно покращило умови праці для бібліотекаря. Збільшилась кількість читачів, поповнювався систематично книжковий фонд новою літературою. Оформлювались книжкові виставки на різноманітну тематику. Покращилась робота бібліотеки із дітьми. Проводилися різні цікаві ранки та вечори. 

З 1982 по 1989 рік – працювали Король Ігор Володимирович, Середа Юрій, Сітніченко Наталія.

З 1989 про 2003 рік у бібліотеці працює Вознюк Лідія Петрівна. В 2000 році бібліотеку перенесли в приміщення Красносільської сільської ради, яка тут знаходиться до цього часу.

У 2003-2004 роках – працює бібліотекарем Лесик Галина Володимирівна, а в 2004-2007 роках  – Боровець Олена Василівна.

Починаючи з 2007 року бібліотекарем публічно-шкільної бібліотеки села Красносілля працює Рудик Галина Миколаївна. На даний час в бібліотеці нараховується 7198 примірників літератури з різних галузей. Проводяться книжкові виставки, години спілкування, народознавчі години та інші масові заходи, які популяризують літературу. Бібліотека комп’ютеризована, що значно полегшує роботу бібліотекаря та приваблює відвідувачів.

Також хочеться відзначити мешканців нашого краю, які відвідують бібліотеку і при цьому поповнюють фонд бібліотеки новими подарованими книгами. Це Поліщук Микола Іванович, Гуменюк Микола Вікторович, Форманчук Олександр Сергійович та інші читачі публічно-шкільної Красносільської бібліотеки.

.
КРАСНОСІЛЛЯ
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Відділ культури і туризму Гощанської РДА
  • Гощанська ЦСПШБ
  • Гощанська центральна районна бібліотека для дітей
  • ПШБФ с.Бочаниця
  • ПШБФ с.Воскодави
  • ПШБФ с.Горбаків
  • ПШБФ с.Дорогобуж
  • ПШБФ с.Малинівка
  • ПШБФ с.Симонів
  • ПШБФ с.Тучин
  • ПШБФ с.Федорівка
  • ПШБ с.Бабин Бабинської об'єднаної територіальної громади
  • ПШБ с.Бугрин Бугринської об'єднаної територіальної громади
  • ПШБ с.Посягва Бугринської об'єднаної територіальної громади
  • Статистика